Wisła Płock pozyskała młodzieżowego reprezentanta Polski, Dominika Sarapatę. 18-letni pomocnik trafił do ekipy Nafciarzy na zasadzie wypożyczenia z FC Kopenhaga, które potrwa do końca sezonu 2025/2026. Sarapata wraca do Polski po zaledwie półrocznej przerwie. Latem ubiegłego roku został sprzedany przez Górnika Zabrze za 4 mln euro. W trwającej edycji nie zdołał jednak wywalczyć miejsca w składzie nowego pracodawcy. W duńskiej lidze nie zagrał ani razu, zaliczył tylko krótkie epizody w eliminacjach Ligi Mistrzów i Pucharze Danii. Regularnie pojawiał się na boisku jedynie w Lidze Młodzieżowej UEFA. Dominik Sarapata urodził się w Świętochłowicach, a przygodę z futbolem rozpoczynał w Józefce Chorzów. Stamtąd jako 13-latek przeniósł się do akademii Górnika Zabrze. Nowy nabytek lidera tabeli PKO Ekstraklasy regularnie gra w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Uzbierał w nich już 37 meczów. Tej zimy Wisła pozyskała również 18-letniego białoruskiego obrońcę Matwieja Bochno, dotąd związanego z Lechem Poznań. Transfer Sarapaty to ważny ruch dla Wisły Płock, która chce utrwalić swoją pozycję w PKO Ekstraklasie. Młody pomocnik ma duży potencjał i może być ważnym wzmocnieniem dla zespołu. Wisła Płock jest liderem tabeli PKO Ekstraklasy i chce wygrać mistrzostwo Polski. Transfer Sarapaty to krok w stronę realizacji tego celu.