Wisła Płock po zakończeniu sezonu 2025/26 zapadają decyzje dotyczące poszczególnych zawodników. Kevin Custović i Iban Salvador jako pierwsi dowiedzieli się, że ich przyszłość w drużynie Mariusza Misiury dobiegła końca. Później klub poinformował, że nie przedłuży kontraktu z Dominikiem Kunem. Następnie z Wisły odszedł Tomas Tavares. A to nie koniec. Zawodnikami 'Nafciarzy' nie będą dłużej Dominik Sarapata, Matchoi Djalo oraz Nemanja Mijusković. Sarapata był do Wisły wypożyczony z FC Kopenhaga, z kolei Djalo z Basaksehiru. Sarapata z pewnością nie tego się spodziewał po powrocie do polskiej ligi, zresztą działacze klubu z Kopenhagi też liczyli, że będzie dostawał więcej szans. On jednak wystąpił tylko w siedmiu meczach ligowych. O ile jednak Sarapata był w Wiśle od zimy, to Djalo spędził w Płocku cały sezon. Rozegrał 19 spotkań i nie wyróżnił się niczym szczególnym - no, może poza kilkoma zmarnowanymi sytuacjami pod bramką przeciwnika. Z Wisły odchodzi również środkowy obrońca Nemanja Mijusković. W jego przypadku mówimy o wygasającym kontrakcie, który nie zostanie przedłużony. To oznacza, że Wisła Płock będzie musiała się pozbyć części swoich zawodników, aby zrobić miejsce dla nowych. And to może być szansa dla młodych piłkarzy, aby się przebić do pierwszej drużyny. But czy to wystarczy, aby Wisła Płock mogła się utrzymać w Ekstraklasie? So tylko czas pokaże. Wisła Płock ma przed sobą trudne zadanie, ale z pewnością będzie walczyć o każdy punkt. W nadchodzących tygodniach będziemy mogli zobaczyć, jak klub z Płocka poradzi sobie z nowymi wyzwaniami. Na razie jednak Wisła Płock musi się pożegnać z częścią swoich zawodników.